Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Szkoła Podstawowa

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

W naszej szkole rozpoczęły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klas 4-8 mają możliwość zapoznania się z podstawami udzielania pierwszej pomocy oraz uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych przywracających czynności życiowe  na fantomach, z wykorzystaniem AED szkoleniowego.
Warsztaty w sposób bardzo ciekawy prowadzi Pan Andrzej Gedrange – ratownik medyczny.
Każda klasa po zakończonych zajęciach otrzymuje niespodziankę 🙂
8 października 2019 r. w warsztatach uczestniczyła kl. 5 e oraz 5 d. 10 października 2019 r. klasy : 5 a, 5 b , 5 c.
Kolejne klasy spróbują swoich sił 24 października 2019 r.

[ngg src=”galleries” ids=”4481″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]


Witamy nowy rok szkolny

I wakacyjny czas dobiegł końca. Przed nami kolejny nowy rok szkolny, który otwiera nowe drzwi z doświadczeniem, z przygodami, z przyjaźniami i oczywiście z wielkim bagażem wiedzy.
Pani dyrektor Dorota Konopacka przywitała wszystkich na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny. Kierowała do nas słowa, które zapadły na naszych sercach. „Mam nadzieję, że wszyscy skorzystaliście z pięknego, tegorocznego  lata i wypoczęliście, a tym samym nabraliście siły i zapału do pracy. Dobrze widzieć Wasze opalone i uśmiechnięte buzie. Szczególnie ciepłe słowa kieruję do uczniów klas pierwszych, którzy dziś rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Życzę Wam, abyście poczuli się tu  dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy niech otoczą Was przyjaźnią i opieką”.
Dla uczniów klas starszych miała przygotowane inne przesłanie. „Chciałabym, aby ten rok był dla Was rokiem najlepiej spędzonych chwil w szkole. Jaki on będzie w największej mierze zależy od Was. To Wy, pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość, ta najbliższa, ale i ta dalsza. My, nauczyciele, będziemy wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę. Życzę Wam najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów, jak i na sprawdzianie po klasie ósmej, osiągnięcie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy z was posiada”.
Pani dyrektor przywitała wszystkich rodziców, przedstawiła nowych nauczycieli i takimi słowami zaprosiła do…. nauki. „Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. Niech dominują uśmiech, przyjazny gest  oraz pogodne słowo. Nauczycielom – pomysłów, cierpliwości i wielu powodów do satysfakcji,  Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich pociech oraz dobrej współpracy z pracownikami szkoły”.
red. konopnicka

[ngg src=”galleries” ids=”4474″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Plan Lekcji

Plan Lekcji